Podobnie jak wybór sukni ślubnej czy stylisty fryzur wybór zaproszeń ślubnych może wzbudzić atak paniki u Panny Młodej. To ten niewielki kawałek papieru jest pierwszą informacją o naszym przyjęciu. Dzięki niemu goście dowiadują się o charakterze i stylu wesela. Trzymając w ręku zaproszenie wiedzą czy w najbliższym czasie czeka ich impreza w stylu boho czy klasycznej elegancji. Możemy być pewni, że wielu członków najbliższej rodziny zachowa tę niepozorną kartkę na pamiątkę. Schowa ją do szkatułki, gdzie następnym razem zajrzy dokładając zaproszenie od kuzyna czy przyjaciółki. Jak więc wybrać to idealne i na co zwrócić uwagę?

Flamingo25wedding
Flamingo24wedding

Styl wesela i motyw przewodni - wybierając wzór zaproszenia weź pod uwagę motyw przewodni Waszego przyjęcia. Jeśli wybieracie spośród gotowych wzorów ograniczcie się do motywu kolorystycznego a nie tematu przewodniego. Konkretny temat przewodni może nam za bardzo ograniczyć wybór lub go całkowicie uniemożliwić. W przypadku indywidualnego projektu mamy ten problem z głowy.
Jeśli nie macie wybranego motywu przewodniego, przeglądając próbki zaproszeń na pewno wpadnie Wam coś w oko. A do nich dopasujecie pozostałe elementy.

Boho6wedding
Boho9wedding

Cena - zaproszenia kosztują od kilku do kilkunastu złotych. Na cenę ostateczną składają się: projekt (gotowy czy indywidualny), format, rodzaj papieru, sposoby uszlachetniania wydruku (złocenia, tłoczenia etc.), personalizacja. Sprawdźcie budżet i wybierzcie najlepszą dla siebie opcję.

Czytelność - zwróćcie uwagę na wielkość i rodzaj czcionki. Aby żaden z gości nie miał problemu z odczytaniem informacji.

Treść zaproszenia - informacje które powinny znaleźć się na zaproszeniach to data, miejsce, godzina ślubu oraz wesela, prośba o potwierdzenie przybycia. Opcjonalnie cytaty lub aforyzmy. Osobiście uważam, że zamieszczanie wierszyków o tym, że wolimy pieniądze od prezentów jest nieelegancka i niepotrzebna. Dawno minęły czasy kupowania żelazek i czajników na prezent ślubny.

Gdzie szukać - lokalnie w pracowniach artystycznych, drukarniach u dystrybutorów. Na miejscu możecie zobaczyć gotowe wzory.
Dużo ofert znajdziecie w sklepach internetowych. Ta opcja oszczędzi Wam czasu. Przed zamówieniem warto poprosić o wysyłkę kilku próbek.

Jeśli lubicie zajęcia artystyczne i posiadacie umiejętności manualne możecie sami zaprojektować, wydrukować i poskładać własne zaproszenia.

Boho7wedding

 

Fotografia: Marta Żurawska www.martazurawska.com

Zaproszenia: Kraina Zaproszeń www.krainazaproszen.com