Ślubna sesja zdjęciowa to jeden z tych elementów, którego nie możemy pominąć przy organizacji wesela. Co zrobić by była wyjątkowa a bohaterowie fotografii wyglądali niesamowicie? Oto kilka wskazówek dla wszystkich tych, którym zależy na sesji idealnej:

  • Pierwsza podstawowa zasada: wynajęcie profesjonalnego fotografa. Ślub to wyjątkowy dzień w życiu, którego najczęściej nie powtarzamy dlatego nie warto ryzykować zatrudniając niedoświadczonego fotografa. Obecnie na rynku jest wielu amatorów aspirujących do miana profesjonalistów. Aby zweryfikować z kim mamy do czynienia poprośmy o portfolio, najlepiej z kilku różnych uroczystości.
  • Makijaż i fryzura to bardzo ważne elementy, które są warte dopracowania by dobrze wyglądać na zdjęciach. Dlatego na miesiąc przed ślubem umawiamy się na ich próbne wykonanie.
  • Wybierając suknię zwracamy uwagę na to aby się dobrze układała. Nieważne czy jesteś bardzo szczupła czy masz kobiece kształty, są suknie w których będziesz wyglądać zjawiskowo. Możemy pobawić się dodatkami, które ciekawie wyglądają na zdjęciach: futrzany szal, kapelusz z dopiętym welonem.
  • W ten dzień pamiętamy o uśmiechu bez względu na to czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Warto poćwiczyć uśmiech wcześniej. Nie zawsze wyglądamy dobrze uśmiechając się od ucha do ucha. Czasami poważne spojrzenie jest lepsze. Jeśli uważasz, ze wyglądasz zbyt ponuro spróbuj oddychać przez usta, to złagodzi rysy.
  • Stań prosto! Dzięki dobrej postawie wyglądasz smukło i bardziej atrakcyjnie. Jeśli masz masywne ramiona unikaj pozycji z rękami opuszczonymi wzdłuż ciała. Aby ramiona wydały się szczuplejsze trzymaj je w pewnej odległości od tułowia, np. trzymając bukiet.
  • Próbna sesja zdjęciowa. Większość osób nie była nigdy profesjonalnie fotografowana dlatego warto przeżyć to wcześniej by w dniu ślubu być zrelaksowanym przed obiektywem. To dobra okazja by poznać fotografa, zobaczyć jak pracuje. Powstałe zdjęcia mogą nam posłużyć do przygotowania np. zaproszeń ślubnych lub podziękowań dla gości.
  • Jeśli planujecie zdjęcia w dniu uroczystości zarezerwuj odpowiednią ilość czasu aby nie były robione w biegu. Zamiast jednorazowej godzinnej sesji możesz rozłożyć ją na dwie krótsze, np. pół godziny tuż po ceremonii a kolejne pół po daniu głównym.
  • Słuchaj swojego fotografa! Jego doświadczenie oraz podgląd na zrobione już zdjęcia sprawi, że będzie wiedział w jakich ujęciach wyglądasz najlepiej.